Kanser Ve Kisirligin İlk Suphelisi Kanser Olarak Gorunuyor

Kanser Ve Kısırlığın İlk Şüphelisi Cep Telefonları Olarak GörülüyorSağlık uzmanları, kısırlık ve kanser gibi hastalıkların nedenlerinden birinin de cep telefonlarından yayılan, zararsız sandığımız radyasyon dalgalarının olabileceğinden şüpheleniyor
Teknolojinin artık hayatınızdaki yerinin ne olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Uyurken ya da her ne yaparsak yapalım muhakkak yanınızda ya telefon ya da bilgisayar, bir teknolojik cihaz bulunuyor. Çünkü hayatımızın bir parçası haline gelmişlerdir. Teknolojinin faydalarını anlatmak için kitaplar yazılması gerekir. Bu faydaların şüpheli hiç bir tarafı yoktur. Ancak yine de uzmanlar, teknolojinin ne gibi zararları olabileceğine dair araştırmalar yapmaktan çekinmiyor. Özellikle sağlık açısından teknolojinin oluşturduğu riskleri ortaya çıkarmak için her gün yeni testler ve deneyler yapılıyor. Son yapılan bazı araştırmalara ve iddialara göre en yaygın kullanılan teknolojik cihaz olan cep telefonlarının sağlık için bazı riskler taşıdığı ortaya çıkmıştır.

Kanserin en önemli nedenlerinden biri cep telefonları olabilir 

Telefonlarda yayılan ve yetkili merciler tarafından zararsız olduğu düşünülen cep telefonu radyasyon dalgaları aslında kanser nedeni olabilir. Çevre Sağlığı Güvenliği başkanının yaptığı açıklamalara göre, cep telefonu radyasyon dalgaları o kadar zararsız değil.
Başta kanser olmak üzere bir çok hastalığın nedeni olabilir. Kendilerinin bu durumu daha bilimsel olarak kanıtlayamadıklarını ancak büyük bir şüpheyle baktıklarını belirtti. Telefonlardan yayılan radyasyon maddesinin bu kadar zararsız olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Uzun Süreli Cep Telefonu Kullanmak Ciddi Sorunlara Neden Olabilir

Radyasyon, ancak önemli bir miktarda etki gösterirse hemen bunu fark ederiz. Yoksa fark etmemiz imkansızdır. Dolayısıyla telefonlardan kısa radyasyon dalgaları yayılsa da bir cep telefonunu yeni nesilin yaklaşık bir 50 60 yıl kullanacağını varsayarsak bu kısa dalgalar uzun sürede ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.
Sağlık uzmanları ayrıca kısırlık hastalığının nedenini de cep telefonlarına bağlıyorlar. Hatta yapılan bir araştırmaya göre cep telefonunu en fazla kullanan erkeklerde en az sperm sayısı olduğu tespit edilmiş. Buna göre rastlantı olması imkansızdır. Çünkü yeterli sayıda kişiyle yapılmış bir araştırmadır. Bundan daha ciddi bir kanıt olamaz. Bu nedenle cep telefonlarını uyurken kendinizden uzak tutun. Göğsünüzün üzerinde bırakıp ya da yastığınızın altına koyup uyumayın. Kısacası, cep telefonlarının zararları söz konusu olabilir. Tedbir almanız gerekir.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman