Kullanılmayan Buzdolabı Nasıl Değerlendirilir

Kullanılmayan Buzdolabı Nasıl Değerlendirilir?

Kullanılmayan buzdolabı dönüşümü birçok açıdan faydalı olabilecek bir konudur. Geri dönüşüm günümüzün en önem verilmesi gereken konularından ancak çok fazla pratikte yer bulmadığı aşikar.  Bunda devamlı yeni eşyaların alınması yönünde algı yaratılırken diğer yandan geri dönüşüme bu kadar önem verilmemesi tüketimde dengesizlikleri ortaya çıkarabiliyor.  Ancak kişisel olarak alınabilecek önlemlerle elinizdeki kullanılmayan ve eski eşyaları değerlendirebilirsiniz.  Bu eşyalardan biri de içi geniş denebilecek özellikteki buzdolaplarıdır.  Eğer bir nedenle yeni bir buzdolabı almanız gerektiyse bu durumda eski dolabınızı değerlendirebileceğiniz şekiller hakkında fikir verilebilir.

Erzak Dolabı Yapın

Eski dolabı değerlendirme şekillerinden biri erzak dolabı yapmaktır. Bunun için mutfağınıza uyumlu bir renge boyamak ve dekoratif özelliklerini artırmak işe yarayabilir.  Yani artık hiç buzdolabı olarak kullanamayacaksanız renk ve yüzey değişimi yapabilir, ilginç bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İsteğe göre dolap üzerini yazı yazıp silebileceğiniz bir zemin haline de getirebilirsiniz. Böylece daha da eğlenceli bir hal almış olur.
Kitaplık Yapımı

Kullanılmayan buzdolaplarını değerlendirme şekillerinden biri de kitaplık yapımıdır. Üstelik son derece sağlam malzemeden, dekoratif bir kitaplığınız olmuş olur. Dışarısındaki kapağı iptal ederek raf sayısını çoğaltabilir ve içine dilediğiniz kitabı yerleştirebilirsiniz. Ancak kitaplık yerine kişisel eşyalarınızın yer aldığı bir dolap da olabilir. Yani odanızda ideal bir dekoratif eşya görüntüsü oluşabilir. Bunun için dış bölümünün görüntüsünde değişiklikler yapabilirsiniz rengârenk kumaşlarla kalplı bir dolap tasarımı iyi olabilir. Eğer dış bölümünü tamamen değiştirecek maliyet ya da zaman yoksa bu durumda beyaz eşyaları kaplama folyosu ideal sonuç verebilir.  Ancak yüzey bölümünün pürüzsüz olmasına önem verebilirsiniz.  Yüzeyin kısa sürrede deforme olabilme ihtimalini de dikkate almak gerekir. Buzdolaplarını değerlendirmek için bunların dışında kendi ihtiyaçlarınıza göre de belirleme yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman