Ayarlı Amerikan Park Modülü Nasıl Montajlanır ?

 Resimdeki şemayı size uygun dilde anlatmaya çalışacağım.
 Bir amerikan park modulü aldığınızı varsayalım.  Öncelikle modülümüzü elimize alalım kutu   içerisinde modulün soketli halinde gelen kablolarını göreceksiniz. Soketimizi modülümüze takalım 
 kabloların arasında 2 adet kablomuz uzundur modülümüzü akümüze yakın bağlayacağımız için   uzun olan kablolar akümüze uzak kalan farımıza takacağımız kablolardır.

1.Aşama Park lambamızı yakıyoruz. (Parklar nasıl yakılır farımızı açtığımız düğmenin ilk kademesidir çoğu araçta böyledir)  daha sonra farımızdaki park lambasına gelen kablonun + sını bulmalıyız. Kontrol lambasıyla veya  avometre ile bulabilirsiniz. Bulduğumuzu varsayalım kablomuzu kesmeden sıyırıyoruz keserekde tekrar birleştirebilirsiniz şemada görünen kahverengi kablomuyuzu bu kabloya bağlıyoruz yani bu kablomuzun sinyalini kesmeden şemamızdaki park voltajı kısmına kablo çekmiş olduk.


2. Sinyalimize gelen + kabloyu buluyoruz yukarıda belirtmiş olduğum yöntemlerle bulabilirsiniz. + kablosunu kesiyoruz kestiğimiz kısımlardan sinyalde kalan kısmını park modülümüzden gelen mavi kablo ile birleştiriyorsunuz sinyale gelen diğer kalan kabloyuda modüldeki yeşil kablo ile birleştiriyoruz. Aynı işlemi diğer fardaki sinyal + kablomuz içinde gerçekleştiriyoruz.

3.Uzakta kalan sinyalimize gelen kablo uzun olur park modülündeki kabloda uzundur bu işlemi yaparken size tavsiyem o uzun kabloları kafanızın karışmaması için uzak bi yere doğru uzatın.

4. Son olarak geriye  + ve - kutuplarını bağlamak kalıyor. Modüldeki + yı akünün + sına - ucunu akünüzü - sine bağlayınız.

Tüm işlemleri anlatmış olduğum gibi yaparsanız başarılı bir montaj işlemini yapmış olacaksınız. 

NOT : Modülü mümkün olduğunca su almayağı yere montajlayınız.


Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. İyi kötü yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman