Makyaj Yapmadan Nasıl Güzel Olabilirim

                     13 MADDE HALİNDE SİZLERE SUNUYORUM

1- CİLDİNİZ TEMİZ OLMALI
Sağlıklı bir cilt, makyaj yapmadanda güzel görünebilir. Cildinizi temiz tutarsanız, sağlıklı görünen bir cildin temellerini de atabilirsiniz. Cildinizin yapısına göre güvendiğiniz bir  ürünle düzenli olarak cildinizi temizler ve bakım yaparsanız, cildiniz tazeliği ile hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymaz.
2- NEMLENDİRİCİ KULLANILMALI
Sağlıklı cildin sırrı düzenli olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmaktan geçer. Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.
3- GÖZ ÇEVRESİ BAKIMINA DİKKAT EDİN
Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri gözaltı kapatıcıları. Peki bunun unsurunu hiç düşündünüz mü? Gün boyu bilgisayara bakmaktan ya da yorgunluktan koyulaşan göz altlarına, kapatıcıları uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Bunun yerine geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapılabilir ya da yaşınıza ideal serumlar kullanabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ne kadar dinç göründüğünüze kendiniz de şaşıracaksınız. Gündüzleri ise aydınlatıcı tesire sahip göz etrafı kremlerini kullanmak, sizi gözaltı kapatıcısı kullanmaktan kurtarabilir.
4- EN AZ 7 SAAT UYUMAK
Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekiyor. Gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasına ve güne taptaze başlamanıza yardımcı olabilir.
5- HAFTADA BİR PEELİNG YAPIN
Haftada bir defa uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri arındırır ve yüzünüze renk getirir. Daha canlı bir görüntü elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek amacıyla cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yapar iken cilt tipinize ideal ürünü kullanmalısınız.
6- KAŞLARINIZI TARAYIN
Yüzünüze ifade katan kaşlar, makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahip. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp, güzelce taradığınız taktirde ortaya çıkan görüntüye siz bile şaşıracaksınız. İyi taranmış, düzenli kaşlar, son derece bakımlı görükmenizi sağlayacak. Eğer kaşlarınızın yeteri kadar dolgun olmadığını düşünüyorsanız bakım ürünleriyle sıklaşmasını da sağlayabilirsiniz.
7- KİRPİK BAKIMI
Maskaralar, kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden. Çünkü kadınlar upuzun ve simsiyah kirpiklerle kendilerini daha güzel ve daha alımlı hissediyorlar. Fakat güzel kirpiklerin tek çözümü rimel sürmek değil. Her gece yatmadan önce gözlerinize değdirmeden uygulayacağınız bir miktar vazelinle de kirpikleriniz bakımlı, gür ve uzun olabilir. 
8- DUDAK BAKIMI
Dudaklar makyajsız olduğunuzda yüzünüzde en çok ilgi çeken noktalardan. Canlı renklere sahip ve güzel dudaklar için peeling gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Ölü derilerden arınmak amacıyla haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayabilir ve çok daha canlı bir dudak rengine sahip olabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin. Kremsi özellikte bir dudak koruyucusu, dudaklarınıza parlaklık verirken size de canlı bir görüntü sağlayabilir.
9- DİŞ BAKIMI
Makyajsız güzelliğinizi güzel bir gülümseme ile taçlandırmak için diş bakımınıza da önem vermelisiniz. Bembeyaz bir gülümseme birçok makyaj malzemesinden çok daha etkili olabilir. Beyazlatıcı diş macunlarından yardım alarak daha etkili bir gülümseme elde edebilir ve doğal güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz.
10- SAÇ BAKIMI
Makyaj yapmadığınızda tamamen bakımsız görünmemek için saçlarınıza biraz daha özen göstermeniz yerinde olur. Başınızın arkasında düzenli bir atkuyruğu yapabilir ya da saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz. Bakımlı ve doğal saçlarınız, makyajsız görüntünüzü böylece destekleyebilir. Hatta yeni bir saç kesimi ya da yüzünüze gidecek yeni bir model deneyebilirsiniz. 
11- SAĞLIKLI BESLENİN
Cildinizi dışarıdan olduğu kadar içeriden beslemek de oldukça önemli. Çünkü yedikleriniz, içtikleriniz cildinizin makyaj olmadan da sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Sebze ve meyvelere ağırlık vermek cildinize doğal bir ışıltı kazandırır ve çok daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Düzenli beslenmek, güzel görünmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.
12- BOL SU İÇİN
Cildinizi dışarıdan krem ve losyonlarla ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin eğer içeriden besleyemiyorsanız, yeterli derecede nemlendiğini söyleyemeyiz. Bol bol su içerek cildinizi içten besleyebilir ve doğal bir canlılık elde edebilirsiniz. Günde en az 1,5 litre su içerek daha pürüzsüz, canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yeterli miktarda aldığınız su, cildinizi toksinlerden arındırmaya da yardımcı olur ve size doğal güzelliği garanti eder.
13- GÜNEŞ KORUMASI KULLANIN
Cildinizin makyajsız da pürüzsüz görünmesini sağlayacak en önemli önerilerimizden biri de cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak. Kısa vadede hemen sonuç alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz, ama düzenli olarak kullandığınız güneş koruma kremi uzun vadede doğal güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacak.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman