Ölçüm (Measure) Uygulaması Nasıl Kullanılır (İOS 12)

Sonbaharda resmi olarak yayınlanacak olan iOS 12 ile beraber Apple kullanıcıları oldukca yeniliklere sahip olacak.  ARKit 2 güncellemesi ile de daha net ve daha gerçekçi sanal gerçeklik uygulamaları bizleri bekliyor olacak.

Sanal gerçeklik tabanlı uygulamalardan kabul edilen ölçüm (measure) uygulaması iOS 12’nin yenilikleri arasında. AppStore’da ölçüm uygulamasına benzer uygulama bulunuyor. Sadece bu uygulama, diğerlerine bakılırsa daha gelişmiş ve daha kesin sonuçlar verecek.


Ölçüm Uygulaması Nasıl Kullanılır?
1- iPhone’umuzdan Ölçüm/Measure) uygulamasını açın.
2- Ölçme kısımında olduğunuzdan emin olun.
3- Telefonunuzu hareket ettirerek ölçmek istediğiniz nesnenin başlangıç noktasını bulun. Doğru açıyı bulduğunuzda geri bildirim titreşimi alacaksınız.4- Ölçme işlemine başlamak için ekranın altında yer alan yuvarlak denklaşöre basın.
5- Ölçmek istediğiniz nesnenin sonuna geldiğinizde tekrar denklaşöre dokunun.


6- Artık ölçümünü almak istediğiniz nesnenin işaretlediğiniz iki noktası arasında bir çizgi ve noktaların ölçüm değerlerini göreceksiniz.  
Ölçüm işlemini tamamladıktan sonra ölçüler üzerine dokunarak işleminizin değerlerini alabilirsiniz. Ayrıca ekranın alında yer alan denklaşöre dokunarak da ölçüm değerlerinizin kamera görüntüsünü alabilirsiniz.
Uygulamayı kullandıktan sonra çok basit ancak fonksiyonel bir uygulama olduğunu göreceksiniz.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman