AirPlay 2 nedir? AirPlay 2 nasıl çalışır?


AirPlay 2, 5 Haziran - 9 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlenen WWDC 2017 sırasında tanıtıldı. Güncellemenin ana amacı, müziğinizi iOS cihazınızdan birden fazla cihaza yayınlamaktı.
Bu, Apple'ın çoklu oda teknolojisine yönelik ilk büyük yenilikleri ve AirPlay'e yönelik yükseltmeler. Kablosuz iletişim protokolü olan AirPlay, Bluetooth veya Chromecast'e kıyasla çok daha verimli değildi.

AirPlay 2 nasıl çalışır?

Sunumda Apple'ın gösterdiği şey, uyumlu kablosuz hoparlörler arasında aynı kablosuz ağ üzerinden kablosuz olarak müzik yayını yapabiliyor. Bu yayını veya akışı iOS cihazları, Apple TV kutusu veya iTunes üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Ayrıca konuşmacınızın bulunduğu yerlerin isimlerini ve açıklamasını da ayarlayabilir ve bu AirPlay 2 uyumlu hoparlörleri iOS cihazınızla kolayca kontrol edebilirsiniz. Hangi hoparlörü dinleyeceğinize dair ayrıcalıklara da sahip olabilirsiniz.
Hoparlörleriniz AirPlay 2 uyumlu ile uyumlu olduğu sürece, varyant markalardan hoparlörleri bağlayabilirsiniz.

Apple Device AirPlay 2 ile uyumlu mu?

İOS 11 ile gelen herhangi bir Apple cihazı da AirPlay 2'ye sahip olacak:
Yaklaşan iPhone 8 , iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE ve iPhone 5S ile tam AirPlay 2 desteğiniz olacak  Ayrıca 12.9in iPad Pro (1. Nesil), 12.9in iPad Pro (2. Nesil), 9.7 iPad iPad, 10.5in iPad Pro, iPad (5. Nesil), iPad Air 2, iPad Air, iPad ile de kullanabileceksiniz. mini 4, iPad mini 3 ve iPad mini 2. İyi haber, iPod touch (6. Nesil) de onunla uyumlu olacak.
MacBook'lar ve diğer Mac bilgisayarların da AirPlay 2 ile uyumlu olup olmadığını sadece en yeni MacOS High Sierra işletim sistemine güncellediğinizde tahmin edilmektedir.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman