Apple, artırılmış gerçeklik teknolojisi için Danimarkalı bir bilgisayar vizyonu olan Spektral'i satın aldı.


Apple'ın topuklarındaBu sabah Avrupa'da Dialog Semiconductor'dan IP, yetenek ve lisans almak için 600 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayarak , bölgedeki daha küçük bir işletmeye girişin daha doğru olduğunu da doğruladı.
Apple, segmentasyon teknolojisinde çalışan, Danimarka merkezli bir bilgisayar vizyon şirketi olan Spektral , dijital görüntülerde ve videolardaarka planlarından elde edilen rakamları “kesmek” için daha etkili bir yol olarak satın aldı.
Bu tür teknoloji, örneğin, artırılmış gerçeklik ortamlarında daha hızlı ve daha hassas / gerçekçi kesilmiş resimler yapmak için kullanılabilir, aynı zamanda okul fotoğrafları gibi daha standart uygulamalar için de kullanılabilir. Bu, başlangıçta, hedeflenen ilk pazardı. 2015 yılında, IP'yi oluşturmak ve videoya daha derinlik kazandırmak için stratejiyi değiştirdi Teknolojisinin bu gönderinin alt kısmında nasıl çalıştığını gösteren bir demo görebilirsiniz.
Anlaşmanın söylentileri dün Danimarka, Danimarka'nın Børsen mali gazetesinde , Apple'ın onayı olmadan yüzmeye başladı Elimize ulaştık ve bugün Apple, standart anlaşmasıyla anlaşmayı onayladı: “Apple, zaman zaman daha küçük teknoloji şirketlerini satın alıyor ve genel olarak amacımızı veya planlarımızı tartışmıyoruz.”
Anladığımız kadarıyla, satın alma bir süre önce gerçekleşti - ki bu da Spektral'ın kurucu ortağı olan Toke Jansen için bir LinkedIn profili çiziyor, ancak şimdi Aralık 2017'den itibaren Apple'daki bir hesaplama görüntüleme müdürü olduğuna dikkat çekiyor. .
Diğer kurucularından Henrik Paltoft da dahil olmak üzere şirket ile ilişkili olan diğer  kişiler profillerini güncellemediler, bu yüzden kaç kişinin katıldığı belirsiz. Børsen, anlaşmanın şirketin mühendislerini içerdiğini ve yaklaşık 200 milyon Danimarka kronu civarında olduğunu ve bunun yaklaşık 31 milyon $ 'a eşdeğer olduğunu bildirdi.
Spektral başladı Jansen Doktora algoritmaları üzerine kurulmuş CloudCutout olarak hayat Başlangıçta başlangıçta ürünü daha ucuz ve daha verimli bir “yeşil ekran” teknolojisi haline getirdi, ana resimleri normalden (tipik olarak yeşil) veya standart desen arkalarından kaldırmak için, sistemi 100.000'den fazla eğiterek üretilen ürünün erken iterasyonu profesyonel kesikler.
Spectral'in ilk uygulaması, okul resimlerinin oldukça retro dünyası olabilir, ancak en dikkate değer olanı, Spektral'ın Apple'ın görüntüleme işine katkıda bulunabileceği şeydir. Apple'ın henüz piyasaya sürmediği uygulamalar için de olabilir, fakat aynı zamanda piyasada olanların kalitesini geliştirmek için, PhotoBooth gibi eski ürünlerden mobil geliştirme platformu ARKit'e kadar.
Segmentasyon, bir fotoğraftaki insan figürlerine canlı filtrelerin eklenmesine yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda, dijital AR içeriğinin, insanların konumuyla etkileşime girdiği görünmesi için, rakamların arkasındaki AR ortamlarının kapatılmasında da etkili olabilir.
Spektral'ın segmentasyon teknolojisi, cep telefonlarında da çalışabiliyor ve bu da AR görüntülerini doğrudan cihazlarda daha hızlı ve daha verimli bir şekilde işlemesini sağlıyor. Ana satış noktalarından biri de saç gibi çok ince detaylarla nasıl başa çıktığıdır.
“Yüksek kaliteli kesikler sağlamak için, motorumuzun çekirdeği, spektral grafik teorisi ve sinir ağlarındaki son gelişmeleri istismar ediyor. Tek bir görüntü piksel asetat (alfa kanalı) hesaplama çok büyük ölçekli denklem sistemlerinin çözümünde aynı zamanda yapılmasını gerektirir  üzerinden biz başlangıç yükseltilmiş bir zaman kurucuları söyleyerek rapor “, bizim sinir ağları birden fazla besleme ileri geçer tohum yuvarlak . 2017'de daha fazla fon topladı , Litecap ve Amp Ventures'ten 2,8 milyon dolar, videoya daha da derinlemesine dalışa geçti.)
“Bir görüntünün alfa kanalını bir makine öğrenme görevi olarak belirleme problemini ortaya koyuyoruz. Her zamanki chroma anahtarlama ile kıyaslandığında, bu model modelin öğreneceği, yani mevcut eğitim verilerinin doku gösterimlerini öğreneceğinden çok daha geniş bir geçmiş yelpazesi düşünmemizi sağlar. ”

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman