Apple, Salesforce Mobil İş Uygulamalarını güçlerindirmek için güçlerini birleştirdi


Apple Inc. ve Salesforce.com Inc., iPhone ve iPad'lerde bulunan işletmelerin mobil uygulama sayısını artırmayı hedefleyen bir ortaklık duyurdu.
Anlaşmanın bir parçası olarak, Salesforce, Apple'ın dijital ses asistanı Siri, Face ID güvenliği ve Business Chat, bir iMessage müşteri hizmeti fonksiyonu ile entegre edilmesi dahil olmak üzere en son özellikleriyle uygulamasını güncelliyor. Şirketler ayrıca, işletmelerin Salesforce platformunda çalışan iPhone'lar ve iPad'ler için uygulamalar yazmasına daha kolay olanak sağlayan bir yazılım geliştirme kiti üzerinde çalışıyor.
Salesforce İcra Kurulu Başkanı Marc Benioff, "Einstein, Siri ile arkadaş olmaktan daha heyecanlı olamazdı." "Bu, her iki dünyanın en iyisidir."
Anlaşmanın şartları açıklanmadı. Salesforce hisseleri New York'ta saat 11: 29'da yüzde 1.7 artarak 158.15 dolara yükseldi. Apple yüzde 1'den az 219,48 dolara çıktı.
Salesforce yıllardır mobil uygulamalar sunarken, yeni güncellemeler Apple kullanıcılarına yönelik cazibesini artırabilir. Apple için anlaşma, Salesforce kullanıcılarının varlıklarını en iyi şekilde alabilmeleri için iPhone'lar üzerinde güçlü bir temel oluşturarak, müşteri ilişkilerini yönetmelerine yardımcı olabilir.
Salesforce'un yeni mobil uygulaması 2019'un başlarında kullanıma sunulacak. Şirket, 2018'in sonlarına doğru çevrimiçi öğrenme platformunun bir mobil uygulaması olan Trailhead'i piyasaya sürecek. Yeni Salesforce geliştirici seti de bu yılın sonuna kadar mevcut olacak.
Son yıllarda Apple, SAP SE, Uluslararası İş Makineleri A.Ş., General Electric Co., Deloitte LLP, Cisco Systems Inc. ve Accenture Plc ile benzer ittifaklar yaptı .

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman