İlk Buluşmada Neler YapılmazYapmamız gerekenler ne kadar önem arz ediyorsa bir o kadar da önemli olan bir başka şey var. O da yapmamanız gerekenler. Işte ilk buluşmada ne olursa olsun yapmamanız gerekenler: 

Çok konuşmayın. özellikle o konuşurken onun sözünü kesmemeye özen gösterin. 
Bilmişlik taslamayın. Insanlar artık “ben bilirim” tavırlarını kendine güvenin değil güvensizlikten kaynaklandığının ayrımındalar. 
Geç kalmayın. Erken gittiyseniz de çok beklediğinizi çaktırmayın. 
Karşınızdaki kişi birşeyler anlatırken  başka şeylerle ilgilenmeyin. Saçınızla oranızla buranızla oynamayın. Hele ki telefonunuzla mecbur olmadığınız taktirde ilgilenmeyin, ilgilenmeniz gerekiyorsa da nazik bir dille belirtin. 
Buluşma mekanını siz seçiyorsanız abartılı mekanlardan uzak durun ve karşınızdakinin kişiliğine uygun mekan seçimine özen gösterin. 
Giyiminiz de abartıdan uzak durun. Ne çok seksi ne de çok kapalı bir izlenim sergileyin. Orta şekerli her vakit idealdir. 
Parfüm şişesinin içine düşmeyin. Koku önemlidir evet fakat inceden inceye hissedilenin güzeldir. Bunun için bilekleriniz ve kulak arkanız idealdir, kalbinizin atışları kokunuzun yayılmasına yön verecektir. 
Ona ve çevrenizdekilere kaba davranmayın. Samimi görüntü vermek adına yersiz espiriler yapmayın 
Içkili bir mekana gittiyseniz içkiyi fazla kaçırmayın. 
En önemlisi ise yemeği fazla kaçırmayın. Görüşmeye biraz atıştırarak gitmenizde fayda var. 
Sürekli kendinizden bahsetmeyin. 
Lüzumsuz soru sormayın. Sessizlik anlarını bozmak için de olsa boş konuşmayın. 
ön yargılı iseniz bile bunu hissettirmeyin. 
Geçmişten gelen hayal kırıklıklarınızı dile getirmeyin. Genellemelerle bile olsa eleştiri ilk buluşma için iticidir. 
Vıcık vıcık olmayın. Gereksiz içtenlik yapmacık olduğunuz izlenimi uyandırır. Ilk icatmada çok samimi tavırlar karşıdakini önemsediğiniz anlamına gelmez hatta her insana öyle olduğunuzu düşündürüp karşınızdakini öteki insanlardan ayrımsız kılar. 
Onaylanma isteğiyle yanıp tutuşmayın. Sırf onun hoşuna gitsin diye fikirlerinizi, duygularınızı farklılaştırmayın. Aynı olmak zorunda değilsiniz sürekli onu onaylamayın. Kısacası sizi siz yapan özelliklerinizi belli etmekten çekinmeyin.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman