Kolesterol Düşürmeye Yardımcı 5 Gıda

Bazı gıdaların kolesterol seviyenizi arttırdığı biliniyorsa, bunu azaltmaya yardımcı olabilecek başka şeyler olduğunu biliyor muydunuz?1. Bakliyat

Bu fasulye, bezelye ve mercimek gibi ürünlerin genel ismidir. Çalışmalar, bakliyatların  LDL kolesterolünüzü 6 haftada% 10 düşürmenize yardımcı olacağını göstermiştir.


2. Yağlı balık

Somon, ton balığı ve uskumru gibi yağlı balıklar omega-3 yağ asitleri açısından zengindir ve sizi yüksek kolesterolden koruyabilir.
Yağlı balık düşük yoğunluklu lipoprotein azaltmaya yardımcı olur, bu da daha sonra yüksek yoğunluklu lipoproteini artırır.
Pek çok sağlık tutkunu, yağlı balıkların sağlıksız olduklarını bilselerde balıklar denizden  gelen en sağlıklı besinlerdir.

3. Avakado

Avokado , en iyi kolesterol avcılarından biri olarak bilinir, çünkü vücudunuzun emdiği kolesterol miktarını azaltan bir yağ olan Beta-sitosterol adı verilen bitkisel bazlı yağlar içerir. İyi haber şu ki avokado hemen hemen her şeye gelir.

4. Tahıllar ve yulaf

Kolesterol seviyesini izlemenin en iyi yolu, güne en iyi yemekle başlamaktır. Bir kase yulaf , sadece 6 haftada LDL'nizi% 5,5 oranında azaltacak ve olan vücut genişliğindeki çözünür lifinizi sağlayacaktır.
Yulaf, çeşitli şekillerde yiyebileceğiniz çok popüler kolesterol düşürücü yiyeceklerdendir. 

5. Meyveler ve sebzeler

Diyetinizi meyve ve sebze ile birleştirmek, vücudunuza gün boyunca enerji katacaktır duyulan genel vitamin ve mineralleri sağlamanın iyi bir yoludur .
Her zaman çözünebilir lif açısından zengin olan elma, armut, portakal gibi  meyveleri sağlığınız için de almanız gerekir.
Böğürtlen de mükemmel bir seçimdir ve LDL'yi düşürmede idealdir. Meyve ve sebzelerin kolesterol düşürücü yararlarının yanı sıra, genel olarak iyi sağlık ürünüdür.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman