Renault EZ-PRO İnsansız Aracını TanıttıKorkunç ve garip görünüyor ve kapınıza çalıyor olacak şekilde tasarlanmıştır.
Fransız otomobil üreticisi Renault SA, Çarşamba günü EZ-Pro'yu, gecenin ilerleyen saatlerinde odanıza yiyecek ya da günlük olarak parsellerinize teslim edecek olan, geleceğin özerk aracını tanıttı.
Kare görünümlü tekerleklerde hareket eden devasa gri robot, 2030 civarında yollara çıkmak üzere tasarlanmış bir konsept. EZ-Pro'nun, bir şoföre ihtiyaç duymayacak olsa da, çevrimiçi siparişleri dağıtma lojistiğine yardımcı olacak bir konsiyerjine sahip olacak.
Bir kamyon gibi açılan yan kapaklarda, aracın tasarımı Renault'ya göre bir öğle yemeği kutusundan ilham aldı. 16 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde etkileyici bir otomobilde, otomobil üreticisi hala çoğu Avrupa kentinde olabileceğini söylüyor.
Yolcular için kendinden tahrikli otomobiller genellikle güven verici ışıklar, sesler ve rahat, vücudu kucaklayan koltuklar içerir. EZ-Pro onun parçası için aşağılık faydacı görünüyor.
Renault'un baş tasarımcısı Laurens van den Acker, "Teslimat araçları söz konusu olduğunda, kişisel dokunuş esas olarak kullanıcıların araç yerine kullanacakları uygulamalarda bulunacak." Dedi.
General Motors Co. , robotaxis'i önümüzdeki sene olduğu gibi yola çıkarmayı planlıyor ve Fransa'nın Navya'sı gibi şoförler şimdiden şoförsüz araba satıyor. Renault, 2020 yılından başlayarak, bazı binek araçlarını özerk özelliklerle donatmayı planlıyor.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman