Toyota, Otomobillerine Android Eklemeyi Kabul Etti


Toyota Motor Corp , güvenlik ve güvenlik endişeleri nedeniyle Google'ın bilgi-eğlence yazılımına direniş yıllarını sonlandıran, konuyu bilen bir kişiye göre Android Auto'yu araçlarına eklemeyi kabul etti .
İlk kez, Toyota, Apple Inc.'in CarPlay ile Ocak ayında uyumluluğunu duyurduktan sonra Android Auto cihazlarının doğrudan otomobillerine bağlanmasına izin verecek. Önceden her iki platform da, Ford Motor Co. tarafından geliştirilen ve Android Auto ve CarPlay'in arabaya nasıl baktığını ve araç verilerine erişimini sınırlayan bir telematik sistemi olan SmartDeviceLink'i kullanarak Toyota araçlarına bağlanabiliyordu.
Android Auto'nun eklenmesi, bağlantı eksikliği nedeniyle Toyota araçlarından uzak kalmış müşterileri çekebilir. Akıllı telefonların yüzde 80'inden fazlası, Bloomberg'in İstihbarat tarafından derlenen verilere göre, Apple'ın iOS sistemini kullanarak, yazılımı Alfabenin Google'sinden kullanıyor. Bir duyuru, planlara aşina olan farklı bir kişiye göre Ekim ayı başlarında gelebilir. Halk henüz kamuya açık olmayan bilgileri tartışarak tanımlanmak istemedi.
Alfabe için, yazılımını daha çok araca taşımanın bir başka adımı - Renault, Nissan Motor Co. ve Mitsubishi Motors Corp.'un ittifakı ile teknoloji ortaklığından çok daha küçük ölçekte olsa da.
Bir Toyota sözcüsü, otomobil üreticisinin Android Auto'ya olan talebi kabul ettiğini ve doğrudan bağlantıların şirketin göz önünde bulundurduğu bir şey olduğunu ve bunun ötesine yorum yapmayı reddettiğini söyledi. Google yorum yapmayı reddetti.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman