Zihin Temizleme nedirHayatın öngörülemeyen türbülansı, hep birlikte yaşamaya çalıştığımız mutlu ve uyumlu yaşamları bozmakla tehdit eden zorlukları beraberinde getirebilir. Bu çevresel değişimleri yorumlayıp yanıtlarken, istenmeyen “olumsuz”  düşünceler ortaya çıkabilir, bilişsel işlevimizi etkileyebilir ve sürdürülebilir mutluluk hedeflerimizi engelleyebiliriz. Negatif engelleri temizlemek ve zihni en yüksek performansta hissetmek ve yeniden çalıştırmak için özgürleştirmek son derece faydalıdır. 

Büyük haber, zihinsel engelleri ortadan kaldırmak ve düşünce işlemimizi temizlemek için yapabileceğimiz şeyler.  Sürekli çaba sarf ederek, sık aralıklarla ve gerektiğinde ek olarak, bu engellerin zihnini temizleyen özel egzersizler yapmak.
Bazı teknikler belirli insanlar için daha iyi çalışır, bu yüzden sizin için iyi çalışan ve pratik yapan bir egzersiz bulun.

Fiziksel olarak hayatınızdaki dağınıklık


Fiziksel çevremiz, zihinsel esenliğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve bazen kafamızı temizlemenin en etkili yolu, zorunlulukları azaltmak ve karmaşadan kurtulmaktır.
“Yapmak” istediklerinize öncelik verin ve yapamayacağınız pek çok şey olduğunu kabul edin! Kendiniz yapmadığınız herhangi bir işin üstesinden gelmeyin, hepimiz sadece insanız ve sabit bir zaman ve enerji kapasitemiz var, bu yüzden öncelikli olarak bir şey yapmaya ve odaklanmalıyız. Ev ya da işyerindeki fiziksel dağınıklık, zihinsel karmaşaya dönüşür, bu yüzden yerinizi toplamaya, kişisel eşyalarınızı azaltmaya ve kendinizin düzenli bir ortamda çalışmasına izin vermeyi düşünün. 


Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman