Parlak ve parlayan cilde nasıl sahip olunur ?

İnsan vücudundaki en büyük organ deridir. Cilt, vücudun ağırlığının% 16'sından oluşur ve kas ve kemiklerimizi elementlerden korur. Bu hayati organın bakımı, çoğumuzun düzgün bir şekilde baş edemediği şeydir ve bu çeşitli sorunlara yol açar. Bunların arasında en sık rastlanan durum donukluk, akne ve yara izleridir. İşte cildinize daha iyi bakabilmek için yapabileceğiniz şeylerin bir listesi, böylece sağlıklı ve parlak cilde sahip olabilirsiniz.


İyi Lif Alımı


Birçok cilt probleminin kökeni sağlıksız bir diyettir. Vitaminler ve mineraller gibi hayati öneme sahip besinlerin eksikliği büyük oranda kuru cilt, pullu deri ve döküntüler gibi sorunlardan kaynaklanabilir. Lif bakımından zengin bir diyet, çeşitli miktarlarda balık, kahverengi pirinç, yeşil yapraklı sebzeler, ceviz içeren fındık ve kinoa gibi gerekli enerji ve beslenmeyle beslenen tahıllar içerir. İyi lif alımı, daha iyi sindirime yardımcı olur ve içten gelen cilt problemleriyle giderir.

Su İçmek


Su, ortalama bir insanın vücut ağırlığının yaklaşık% 60'ını oluşturur. Beyin ve akciğerler gibi önemli organlar suyun yaklaşık% 70 ila% 80'inden oluşur. Her sağlık çalışanı, su içmenin önemin savunuyor. Su, kirleri vücudunuzdaki kirleri temizler. Günde en az 8 bardak suy içmek, vücudunuzdaki toksinlerin vicudumuzdan dışarı atmada en önemli etkendir.

Cildinizi yıkamak


Cildimiz terden ve vücudun sıcaklığının düzenlenmesinden sorumlu milyonlarca küçük gözenekle kaplıdır. Bununla birlikte, toz,  ölü deri hücreleri ve hatta bakteriler bu gözeneklerde sıkışıp kalabilir ve enfeksiyonlara neden olabilir. Bundan kaçınmanın en iyi yolu, yüzünüzü günde iki kez yumuşak sabunla yıkamaktır. Bu, cildin temizlenmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Ancak, aşırı yıkama kuru cilde ve tahrişe yol açabileceğinden, dikkat edilmelidir.

Aşırı güneşlenmek


Cilt kanseri olmanın nedeni çok fazla güneşe maruz kalmaktan geldiği araştırılmıştır. Yazın kumsalda güneşin tadını çıkarmak, çoğu insanın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Sabah vakti güneşe maruz kalmak, D vitamini için mükemmeldir, oysa gün ortası güneşi vücudunuza zararlı Ultra Violet ışınlarını gönderir. Bronzlaşmak yaşlanmaya, kırışıklıklara neden olur ve daha önemlisi deri kanserlerinin en önemli nedenidir.

Egzersiz yapmak


Egzersiz kan dolaşımını düzenler ve vücudun her bir kısmına oksijenin sağlıklı bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Kardiyo ve değişik egzersizler yapmak aynı zamanda sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

C Vitamini almak


C vitamini cildiniz için bir nimettir. Cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda C vitamininin de yaraların iyileşmesini artırdığı bilinmektedir. C vitamini bir anti-oksidan gibi davranır ve vücudu zararlı serbest bakterilerden korur, içerideki yaşlanmayı yavaşlatır. C vitamini olan çeşitli meyveler ve sebzeler, C vitamini, limon, kivi, domates, biber vb. Gibi zengin C vitamini kaynaklarıdır. C Vitamini, cildinize yüz maskeleri vb. Şeklinde doğrudan cilde uygulayabilirsiniz.

1 yorum :

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman