Arduino Bluetooh Modül HC-05' Adı ve Parolası Nasıl Değiştirilir 2020

 HC-05, birçok proje için yaygın olarak kullanılan bir Bluetooth modülüdür. Bu modülün varsayılan adı HC-05Ve varsayılan şifre 1234Bu varsayılan adı proje adınız veya başka bir adla değiştirebiliriz.


Aşama - 1

Arduino IDE'yi açın ve ctrl + N tuşlarına basarak yeni bir pencere açın. Ardından Arduino Uno'yu bilgisayara bağlayın ve yükle düğmesine tıklayın. Burada sadece minimum kod kullanıyoruz.

Aşama - 2

Arduino Uno'yu bilgisayardan ayırın. Ardından Bluetooth Modülünü Dişi - Erkek bağlantı kablosu ile Arduino Uno'ya bağlayın.

Bağlantı

Arduino Uno - Bluetooth Modülü

3V3 -> 5V

GND -> GND

Tx -> Tx

Rx -> Rx

3V3 -> EN

Şema aşağıdadır.
 

Aşama - 3

Bluetooth Modülünün EN pininin yakınında bir basma düğmesi vardır. O düğmeye basın ve basılı tutun. Ardından Arduino Uno'yu bilgisayara bağlayın. Ardından düğmeyi bırakın.

Ardından Bluetooth Modülündeki LED, 2 saniyelik ara kuyu ile yanıp sönmeye başlar. Bu artık Bluetooth Modülünün komut modunda olduğunu gösterir.

Aşama - 4

Ardından Arduino Uno'daki seri monitörü açın. Baud hızını aşağıda parantez içindeki gibi olarak ayarlayın ve çıkış modunu " olarak ayarlayın . (38400Both NL & CR)

Resimdeki gibi yapınız.


Aşama - 5

Burada AT komutlarını kullanıyoruz. Önce seri monitörde AT yazın ve gönder'e basın. Her şey yolunda gittiğinde bir mesaj göreceksiniz OK.

Bluetooth Modül adımı şu şekilde ayarlayacağım. 

Yazıp AT+NAME=bluetoothisimburayaGönder'e basın. Bir mesaj döndürecektir OK.


Aşama - 6

HC-05'in varsayılan şifresi şöyledir 1234.Ve burada bunu olarak değiştirecegiz.

AT+PSWD="4321"Gönder'e basın. Alternatif olarak, herhangi bir şifreyle değiştirebilirsiniz. Parola çift tırnak içinde olmalıdır. Aksi takdirde bir hata alırsınız. 
Ardından EN pinini 5V'den ayırın.

Artık Bluetooth modülü yeniden adlandırılmıştır ve kullanıma hazırdır.


 YANLIŞ BAĞLANTI BLUETOOTH MODÜLÜNÜZE ZARAR VEREBİLİR.

Herhangi bir sorun da birazaman.com sorumlu değildir.

Yorum Gönder

 
Copyright © 2019 BiraZaman - En Güncel ve Özgün İçerikler
Powered byBiraZaman